Jak udekorować grób?

Śmierć to wydarzenie przerażające, ale jednocześnie i nieuniknione, a odejście bliskiej osoby napawa zwykle nie tylko głębokim smutkiem, ale również i strachem przed ostatecznym rozwiązaniem. Śmierć nie zna podziałów, nikogo nie faworyzuje, pojawia się niekiedy w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety nie można się przed nią obronić, ale jednak swoim bliskim zmarłym można zapewnić godne ostatnie pożegnanie i miejsce spoczynku, żeby odwdzięczyć się chociaż w ten sposób za wspólnie spędzone lata.

DSCF2318

Oferty zakładów pogrzebowych i kamieniarskich nie kończą się przy tym na wyborze trumien oraz płyt nagrobnych, które akurat są bardzo do siebie podobne. Żeby jakoś wyróżnić ostatnie miejsce spoczynku, zamiast inwestować w nagrobek z drogiego materiału, lepiej postawić na ascetyczne, solidne i piękne w swojej prostocie ozdoby nagrobkowe. Spośród propozycji od różnych producentów, warto zwrócić uwagę na produkty oferowane przez włoskie firmy Caggiati, Pilla czy Lasef. Oferowane przez nie wazony nagrobkowe, jak również i krzyże nagrobkowe są jednocześnie proste i dostojne, ale też przykuwają uwagę. Podobnie jak litery nagrobkowe, również wykonane z brązu lub z tańszych, chociaż nie mniej trwałych materiałów, które świetnie prezentują się na płytach nagrobnych nawet po latach.

Decydując się na dodatki i ozdoby nagrobkowe, warto zwrócić uwagę na ich kolory, wzornictwo i dobierać je tak, żeby razem stworzyły harmonijną całość. Dobrze jest wybrać je starannie, ponieważ to właśnie te detale decydują nierzadko o tym, jakie ogólne wrażenie sprawiać będzie cały nagrobek.

31646

Dodaj komentarz