Jakie dodatki nagrobkowe?

Śmierć jest nieunikniona, jednak nawet zdając sobie z tego sprawę ciężko jest pogodzić z odejściem tych najbliższych osób. Nic nie jest w stanie zrekompensować straty, ale pewną ulgę w cierpieniu przynieść może przygotowanie godnego pogrzebu oraz wybranie odpowiedniego miejsca pochówku. Ostatnie zakupy dla zmarłego przy tym wcale nie kończą się na wyborze trumny czy nagrobnych wiązanek. Z pewnością warto je też potraktować jak inwestycję na lata, zwłaszcza jeśli planuje się postawić swojej rodzinie stosowny nagrobek.

31156

Grób to miejsce niezwykłe, w pewnym uświęcone, ważne zarówno dla członków rodziny zmarłego, jak również i będące swego rodzaju wizytówką, na którą mogą zwrócić uwagę wszystkie osoby odwiedzające cmentarz. Warto więc zadbać o to, żeby grób nie wyglądał banalnie, ale jednocześnie, żeby nie wyróżniał się zbyt bardzo na tle innych. Docenia się najczęściej prostotę, skromność, umiar, ale i ponadczasowe piękno. Sam kształt nagrobków zwykle bywa podobny, ale o charakterze całości najczęściej decydują dodatki nagrobkowe i to właśnie na nie warto zwrócić uwagę.

Starannie warto dobrać krzyż, niezbędny przy grobie będzie odpowiedni wazon, który kolorystyczne będzie komponował się z całym nagrobkiem, ze starannością dobrze jest też wybierać czcionki, którymi na tablicy nagrobnej zostaną zapisane informacje o zmarłym. Piękną ozdobą grobu mogą być również figurki inspirowane postaciami z Biblii. Pełna wyrazu pieta czy anioły przy tym nie tylko ozdobią grób, ale również będą skłaniać do refleksji.

31021-12

Dodaj komentarz