Jakie zdjęcie nagrobkowe wybrać?

Kiedy na zawsze odchodzi bliska osoba, smutek miesza się z rozpaczą i bezradnością. Z kochaną osobą już nigdy się nie porozmawia, nie przytuli, nie powie się jej, jak bardzo była ważna, a co najgorsze, rysy jej twarzy z czasem zaczną coraz bardziej zacierać się w pamięci.

Na szczęście przed całkowitym zapomnieniem chronią zdjęcia, które warto robić przy każdej nadarzającej się okazji, ponieważ to one są najwspanialszą pamiątką. Zdjęcia przy tym gromadzić można już nie tylko w rodzinnych albumach, ale i jedno z nich umieścić na nagrobku. Zdjęcie nagrobkowe warto wybrać ze szczególną starannością. Nie musi to być zdjęcie oficjalne i pochodzące z dokumentów, warto natomiast, żeby było pogodne i przedstawiało kochaną osobę właśnie taką, jak się nią zapamiętało: uśmiechniętą, życzliwą i piękną. Zdjęcie, jeśli tylko ma się taką możliwość, warto wybrać z najbliższymi, którzy również mają w pamięci oraz zmarłej czy zmarłego. Samemu zdjęciu zaś dobrze jest nadać odpowiednią oprawę.

28

Warto wiedzieć, że ozdoby nagrobkowe to nie tylko krzyże, figurki świętych, wazony i kwiaty, ale również i ramki do zdjęć. Włoscy producenci mają w swojej ofercie wspaniałe, eleganckie ramki z brązu, które uroku dodadzą każdej fotografii. Ramki do nagrobka przymocować można za pomocą za pomocą specjalnych bolców, a szlachetny brąz, z którego są wykonane, jest nie tylko odporny na warunki atmosferyczne, ale i pięknie się starzeje. W razie konieczności jednak, jeśli tylko ramka zbyt bardzo ściemnieje, można ją delikatnie czyścić. Najlepiej sprawdza się do tego miękka ściereczka oraz sok z cytryny.

4118

Dodaj komentarz