Kwiaty nagrobkowe – piękna ozdoba

Cmentarz to jedno z bardziej przygnębiających miejsc, ale jednocześnie ma w sobie majestatyczne piękno, a odwiedzanie go może okazać się refleksyjną podróżą, podczas której wspomina się znajomych i bliskich zmarłych. Typowe cmentarze wydają się właściwie obce, ale już groby żołnierzy z brzozowymi krzyżami czy ozdobione misternymi rzeźbami grobowce sprzed mogą jednak zauroczyć. Współczesne groby są już znacznie skromniejsze od tych najbardziej wystawnych, jednak wcale to nie oznacza, że muszą być banalne i zwyczajne.

29621-46

Zarówno pracownicy zakładów kamieniarskich, jak też i producenci ozdób nagrobkowych dokładają wszelkich starań, żeby ich wyroby były skromne, ale jednak stylowe i eleganckie. Od wieków ozdobą grobów są kwiaty. Żywe wiązanki składa się na grobach najczęściej przy okazji świąt i różnych rodzinnych uroczystości. Nie zmienia to jednak faktu, że zazwyczaj dąży się do tego, żeby groby tych bliskich osób zawsze, bez względu na dzień, miesiąc czy porę roku, prezentowały się schludnie. Zamiast wydawać fortunę na bukiety z żywych kwiatów, które ładnie wyglądają najczęściej przez kilka dni, warto zakupić sztuczne kwiaty nagrobkowe.

Wielu włoskich producentów ozdób nagrobkowych ma w swojej ofercie wspaniałe róże na nagrobek wykonane z brązu, ale również i lakierowane na biało lub czerwono, dzięki czemu z oddali do złudzenia przypominają żywe kwiaty. Te misterne ozdoby z łatwością można przymocować do płyty nagrobka, nie są też szczególnie wymagające, jeśli chodzi o konserwację.
29665-46

Dodaj komentarz