Na co zwracać uwagę przy wyborze ozdób nagrobkowych?

Chociaż każdy zdaje sobie sprawę, że śmierć jest nieunikniona i prędzej czy później spotka każdego, to jednak i tak zawsze zaskakuje, jest dramatycznym wydarzeniem, niekiedy początkiem prawdziwej rewolucji w życiu, bo po śmierci bliskiej osoby nic nie jest już takie samo. Kiedy te emocje związane z przygotowaniem pogrzebu już opadną, można skupić się na własnym smutku i osobistych pożegnaniach i rozliczeniu się z przeszłością. Zazwyczaj dopiero na kilka miesięcy po pogrzebie myśli się o postawieniu dla bliskiej osoby nagrobka.

31032-20

Koszty samego pogrzebu są coraz wyższe, ale i nagrobki, w zależności od wybranego dla nich materiału i rozmiaru są też poważną inwestycją. Zamiast jednak decydować się na kosztowne odmiany granitu, lepiej jest poprzestać na sprawdzonych rozwiązaniach i pamiętać, że grób można wyróżnić w inny sposób, a idealnie przy tym sprawdzą się ozdoby nagrobkowe. Te najciekawsze dodatki mają w swojej ofercie liczni włoscy producenci, a ozdoby wcale nie kończą się na prostych i ascetycznych krzyżach. Na grób zakupić można również i przepiękne kwiaty z brązu, stylowe figurki, które będą strzec grobu i skłaniać do refleksji, jak również i praktyczne i stylowe jednocześnie wazony, które będą służyć przez lata.

Na dodatki i ozdoby nagrobkowe warto popatrzyć jak na inwestycję na lata. Dobrze jest zdecydować się przede wszystkim na ozdoby z brązu, które świetnie wyglądają zaraz po zamontowaniu, ale też i odporne są na warunki atmosferyczne i pięknie się starzeją. Pokryte patyną stylowo wyglądają nawet po latach.

31190-10a

Dodaj komentarz