Pożegnanie pupila – jaką trumnę wybrać dla psa lub kota?

Śmierć to wydarzenie wstrząsające i jednocześnie przeraźliwie smutne i wzbudzające wyjątkową bezradność. Na śmierć nic nie można poradzić, nie można jej również zapobiec. Jedyne co można, to się z nią pogodzić i z czasem ją zaakceptować jako etap w życiu. Nikt nie jest w stanie odmówić powagi śmierci bliskich osób, jednak śmierć ukochanego zwierzaka właściwie wciąż znajduje się na granicy sacrum i profanum. Zwierzak, z którym spędziło się lata, który nierzadko był najbliższym przyjacielem, w punktu widzenia wielu osób wierzących nie zasługuje na grób, a nawet uznaje się, że nie posiada duszy.

SONY DSC

Na szczęście jednak coraz częściej ludzie się buntują i mimo wszystko starają się pożegnać swojego czworonożnego ulubieńca tak godnie, jak na to zasłużył. W sieci zamawiać już można profesjonalne trumny, a trumna dla psa czy trumna dla kota nie są wcale wielkim wydatkiem. Niewielkie wymiary, szlachetne drewno, wykończenie i sposób wykonania to główne zalety trumien dla zwierzaków wykonanych przez włoskich producentów. Przy ich wyborze dobrze jest zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary.

Grób ukochanego zwierzaka najczęściej planuje się we własnym ogrodzie, w pobliżu domu, a profesjonalna trumna zapewnia szczątkom odpowiednią ochronę. Warto więc w nią zainwestować, wyłamać się z tradycji i również czworonożnemu pupilowi przygotować pogrzeb godny członka rodziny. Warto też cały ten akt potraktować nie tylko jako obowiązek, ale również i jako osobiste pożegnanie, rodzaj żałoby i podziękowania za wspólnie spędzone lata.

Dodaj komentarz