Wazony na grób – jak je czyścić?

Śmierć to wydarzenie, którego nie sposób ani oswoić, ani tym bardziej uniknąć. Jedyne, co można zrobić, to z czasem się z nią pogodzić, a bliskich, którzy odeszli, warto w godny sposób upamiętnić. Zazwyczaj rodziny zmarłych ostatnią cześć bliskim sobie osobom oddają poprzez dobranie odpowiedniego miejsca pochówku, sfinansowanie nagrobku i regularne stawianie na nim lampionów. O ile zakup lampionów nie sprawia większych problemów ani nie jest zbyt obciążający dla budżetu, to dobrze jest już rozważyć wybór płyty nagrobnej, liter, którymi wypisze się informacje o zmarłym i wszelkich ozdób.

_DSC1517

O cenie całości decyduje przy tym nie tylko sam materiał, ale i rozmiar. Żeby nagrobek prezentował się dobrze, wcale jednak nie trzeba od razu stawiać na najdroższe marmury, bo o wrażeniu, jakie będzie wywierała całość, decydują najczęściej szczegóły, czyli krój liter, ozdoby i wazony nagrobkowe. Róże z brązu misternie ułożone na płycie nagrobnej, ascetyczny krzyż, skłaniające do refleksji figury to typowe ozdoby współczesnych grobów.

Nie można jednak zapominać i o samych wazonach, które mogą okazać się tak samo piękne, jak i funkcjonalne. Jeśli chodzi o samą pielęgnację i trwałość, to dobrym wyborem okażą się wszystkie wazony z brązu, które za pomocą śrub przymocować można do nagrobka. Sprawdzone są zwłaszcza wazony włoskich firm Caggiati, Pilla czy Lasef o pięknych kształtach, ze specjalnym wymiennym wkładem z plastiku, dzięki czemu czyszczenie nie sprawia większych problemów. Z kolei brąz, z którego wykonane są włoskie wazony, nie tylko wspaniale wygląda, ale jest też bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wazony z brązu są więc właściwie inwestycją na lata.

https://www.hurtownia.zoja.pl/nagrobkowy-wazon-firmy-caggiati-nr-kat-224530-p-134.html

Dodaj komentarz