Włoskie dodatki nagrobkowe – którego producenta wybrać?

Miejsce ostatniego spoczynku budzi zawsze mieszane uczucia. Z pewnością nagrobek powinien być skromny, ale jednak dąży się też do tego, żeby nie sprawiał wrażenia zbyt taniego i zwyczajnego z szacunku i miłości, jakimi darzyło się zmarłą osobę. Jak jednak tego dokonać? Chociaż w zakładach kamieniarskich zamawiać można płyty nagrobne z coraz szlachetniejszych i droższych materiałów, to jednak śmiało można poprzestać na tych najbardziej popularnych i w umiarkowanych cenach, ale warto zainwestować już w dodatki nagrobkowe. To właśnie detal przykuwa uwagę, dodaje szlachetnego piękna i uroku, a przy tym nie jest traktowany jak niepotrzebny zbytek, lecz urocza ozdoba.

23000

Dodatki na grób można kupować również w zakładach kamieniarskich, ale i zamawiać je przez internet. Chociaż producentów i wzorów, to jednak dobrze jest mimo wszystko postawić na klasykę i zaufać włoskim producentom takim jak Caggiati, Lorenzi lub Lasef. Wyroby tych marek są wykonane z brązu, z dbałością o detale, z wyjątkową fantazją, dzięki czemu stają się wspaniałą ozdobą nawet najprostszych nagrobków. Chociaż wybór ozdób jest coraz większy, to jednak w zupełności można poprzestać na krzyżu oraz wspaniałym wazonie z wymiennym wkładem, które prosto przymocować można do nagrobków.

Stylowym detalem, który będzie zdobił płytę w każdym kolorze są również i kwiaty i liście z brązu, a całego grobu strzec mogą figurki biblijnych postaci, aniołów lub lampki z brązu, w których umieści się elektryczny, świecący przez wiele dni wkład.

23145-45

Dodaj komentarz